Themes - Twenty Twenty-One - en to sk translation catalogue (138 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
sk: Twenty Twenty-One je prázdne plátno pre vaše nápady a robí z editora blokov najlepší štetec. Vďaka novým blokovým vzorom, ktoré vám umožnia vytvoriť nádherné rozloženie v priebehu niekoľkých sekúnd, jemné farby a pútavý - ale nadčasový - dizajn tejto témy nechajú vašu prácu zažiariť. Ber to na otočku! Zistite, ako Twenty Twenty-One pozdvihuje vaše portfólio, obchodný web alebo osobný blog.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
sk: Staršie <span class="nav-short">články</span>

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
sk: Novšie <span class="nav-short">články</span>

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
sk: Tmavý režim je nastavenie zariadenia. Ak o to návštevník vášho webu požiada, bude sa mu zobrazovať tmavé pozadie a svetlý text. <a href="%s"> Viac informácií o tmavom režime. </a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom corner of the page.
sk: Tmavý režim je tiež možné zapnúť a vypnúť pomocou tlačidla, ktoré nájdete v pravom dolnom rohu stránky.

en: Colors & Dark Mode
sk: Farby a tmavý režim

en: Dark Mode support
sk: Podpora tmavého režimu

en: Suggested text:
sk: Navrhovaný text:

en: Learn more about Dark Mode.
sk: Získajte viac informácií o tmavom režime.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
sk: Táto webová stránka používa na uloženie nastavenia program LocalStorage, keď je zapnutá alebo vypnutá podpora tmavého režimu. <br> LocalStorage je nevyhnutný na to, aby nastavenie fungovalo, a používa sa iba vtedy, keď používateľ klikne na tlačidlo Temný režim. <br> Neukladajú sa žiadne údaje v databáze alebo prenesené.

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
sk: Ak je povolená podpora tmavého režimu, program Twenty Twenty-One používa LocalStorage.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
sk: Ak chcete získať prístup k nastaveniam tmavého režimu, vyberte farbu svetlého pozadia.

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
sk: Odporúčaný článok

[ctx: Post password form]
en: Submit
sk: Odoslať

[ctx: Post password form]
en: Password
sk: Heslo

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
sk: Nepomenovaný

[ctx: Block pattern sample content]
en: Cambridge, MA, 02139
sk: 851 03 Bratislava

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
sk: Obchodná 1

[ctx: Customizer control]
en: Background color
sk: Farba pozadia

[ctx: Block pattern sample content]
en: example@example.com
sk: meno.priezvisko@firma.sk

note: translators: %: Page number.
en: Page %
sk: Stránka %

en: Leave a comment
sk: Pridaj komentár

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: Comment count number.
en: %s comment | %s comments
sk[0]: %s komentár
sk[1]: %s komentáre
sk[2]: %s komentárov

en: 1 comment
sk: 1 komentár

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
sk: Tmavý režim: %s

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
sk: Táto téma vyžaduje WordPress 5.3 alebo novší. Vy používate verziu %s. Aktualizujte na novšiu verziu.

en: On
sk: Zap.

en: Off
sk: Vyp.

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
sk: Tento obsah je chránený heslom. Zadajte heslo, aby ste ho mohli zobraziť.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Open menu
sk: Otvoriť menu

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Čítanie&#8221; od Berthe Morisot

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Autoportrét&#8221; od Berthe Morisot

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Narcisy&#8221; od Berthe Morisot

en: &#8220;Roses Trémières&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Ruže Tremieres&#8221; od Berthe Morisot

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
sk: Navštívte fóra podpory

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
sk: Prečítajte si dokumentáciu k téme

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
sk: Potrebujete pomoc?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
sk: Twenty Twenty-One tiež obsahuje štýl prekrývania pre bloky stĺpcov. Keď je vybraný blok Stĺpce, otvorte panel „Štýly“ na bočnom paneli Editora. Vyberte štýl bloku „Prekrývanie“ a vyskúšajte to.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
sk: Prekrývajúce sa stĺpce

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
sk: Twenty Twenty-One obsahuje štýlové okraje pre váš obsah. Keď je vybraný blok obrázkov, otvorte panel "Štýly" na bočnom paneli editora. Vyberte štýl bloku „Rám“, aby ste ho aktivovali.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
sk: Zarámujte svoje obrázky

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
sk: Blokové vzory sú vopred navrhnuté skupiny blokov. Ak chcete pridať jeden, kliknite na tlačidlo Pridať blok [+] na paneli nástrojov v hornej časti editora. Prepnite na kartu Vzory pod vyhľadávacou lištou a vyberte vzor.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
sk: Pridajte blokové vzory

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
sk: Vytvorte si web pomocou blokov

en: Reading
sk: Čítanie

[ctx: Post password form]
en: Enter
sk: Vstúpiť

en: Young Woman in Mauve
sk: Mladá žena v Mauve

en: The Garden at Bougival
sk: Záhrada v Bougival

en: In the Bois de Boulogne
sk: V Bois de Boulogne

en: Villa with Orange Trees, Nice
sk: Vila s oranžovými stromami, Nice

en: Roses Trémières
sk: Ruže Tremieres

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Vila s oranžovými stromami, Nice&#8221; od Berthe Morisot

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
sk: Nádherné záhrady namaľované Berthe Morisotovou koncom 19. storočia

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Záhrada v Bougival&#8221; od Berthe Morisot

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Mladá žena v Mauve&#8221; od Berthe Morisot

note: translators: %s: Parent post.
en: Published in %s
sk: Publikované v %s

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
sk: Berthe Morisot<br>(Francúzska, 1841-1895)

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;V Bois de Boulogne&#8221; od Berthe Morisot

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Excerpt Settings
sk: Nastavenia výňatku

en: Playing in the Sand
sk: Hranie v piesku

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
sk: &#8220;Hranie v piesku&#8221; od Berthe Morisot

en: Thick
sk: Hrubý

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
sk: Od %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
sk: Upraviť %s

note: translators: %s: List of categories.
en: Categorized as %s
sk: Kategorizované ako %s

note: translators: %s: Search term.
en: Results for "%s"
sk: Výsledky pre "%s"

[ctx: submit button]
en: Search
sk: Hľadať

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
sk: <span class="meta-nav">Publikované v</span><span class="post-title">%s</span>

en: Frame
sk: Rám

en: Dividers
sk: Oddeľovače

en: Borders
sk: Orámovania

en: Overlap
sk: Prekrytie

en: example@example.com
sk: priklad@priklad.sk

en: Let&#8217;s Connect.
sk: Poďme sa spojiť.

en: Page
sk: Stránka

en: Close
sk: Zavrieť

en: Large text
sk: Veľký text

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
sk: Plná veľkosť

note: translators: %s: Publish date.
en: Published %s
sk: Publikované %s

en: Footer
sk: Pätička

en: Primary menu
sk: Hlavné menu

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
sk: Prejsť na obsah

en: Add widgets here to appear in your footer.
sk: Pridajte widgety sem, aby sa zobrazili vo vašej pätičke.

en: Red to purple
sk: Z červenej na fialovú

en: Purple to red
sk: Z fialovej na červenú

en: Yellow to red
sk: Zo žltej k červenej

en: Red to yellow
sk: Z červenej na žltú

en: Yellow to green
sk: Zo žltej na zelenú

en: Green to yellow
sk: Zo zelenej na žltú

en: Yellow to purple
sk: Zo žltej na fialovú

en: Purple to yellow
sk: Z fialovej na žltú

en: White
sk: Biela

en: Yellow
sk: Žltá

en: Orange
sk: Oranžová

en: Red
sk: Červená

en: Purple
sk: Fialová

en: Blue
sk: Modrá

en: Green
sk: Zelená

en: Gray
sk: Šedá

en: Dark gray
sk: Tmavá šedá

en: Black
sk: Čierna

en: Large
sk: Veľké

en: Extra large
sk: Extra veľké

en: Normal
sk: Normálne

en: Small
sk: Malé

en: Extra small
sk: Extra malé

en: Huge
sk: Obrovské

en: Gigantic
sk: Gigantické

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
sk: Hrdo poháňa %s.

en: Secondary menu
sk: Sekundárne menu

en: Comments are closed.
sk: Komentáre sú uzavreté.

en: Newer comments
sk: Novšie komentáre

en: Older comments
sk: Staršie komentáre

en: Full text
sk: Celý text

en: Display Site Title & Tagline
sk: Zobraziť názov webovej stránky & slogan

en: Nothing here
sk: Žiaden obsah

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sk: Vyzerá to, že sa na tomto mieste nič nenašlo. Skúste použiť vyhľadávanie.

en: Search&hellip;
sk: Hľadať&hellip;

note: translators: %s: List of tags.
en: Tagged %s
sk: Označené ako %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s
sk: Pokračovať v čítaní %s

en: Contact information
sk: Kontaktné údaje

note: translators: %d: The number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
sk[0]: Pre vaše vyhľadávanie sme našli %d výsledok.
sk[1]: Pre vaše vyhľadávanie sme našli %d výsledky.
sk[2]: Pre vaše vyhľadávanie sme našli %d výsledkov.

en: Previous post
sk: Predošlý článok

en: Next post
sk: Ďalší článok

en: Links area
sk: Oblasť odkazov

en: A new portfolio default theme for WordPress
sk: Nová predvolená téma portfólia pre WordPress

en: Portfolio list
sk: Zoznam portfólia

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sk: Je nám ľúto, ale nič sa nezhoduje s hľadanými výrazmi. Skúste to znova s ​​inými kľúčovými slovami.

en: Overlapping images
sk: Prekrývajúce sa obrázky

note: translators: %s: Author name.
en: View all of %s's posts.
sk: Zobraziť všetky články autora %s.

en: Overlapping images and text
sk: Prekrývajúce sa obrázky a text

en: Two images showcase
sk: Ukážka dvoch obrázkov

en: Media and text article title
sk: Názov článku pre médiá a text

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sk: Ste pripravený publikovať váš prvý príspevok? <a href="%s">Začnite tu</a>.

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
sk: https://sk.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sk: WordPress tím

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyone/
sk: https://sk.wordpress.org/themes/twentytwentyone/
